button_polish.JPG

Świerk (Spruce)

W naszych instrumentach wykorzystujemy do budowy płyty wierzchniej odmianę Świerku Sitka. Charakteryzuje się jasnym odcieniem i wąskim (gęstym) usłojeniem a przez to dużą sztywnością korzystnie wpływającą na brzmienie. Brzmienie instrumentu z wykorzystaniem tego drewna jest jasne, dynamiczne i mocne.

Cedr (Cedar)

Bardzo rozpowszchniony materiał w akustycznym muzycznym świecie. Instrumenty z płytą wierzchnią z tego drewna szybciej się rozgrywają w stosunku do świerkowych. Cedr ma ciemniejszy odcień i mniejszą sztywność. Brzmienie jest bardziej pełne, łagodne, zrównoważone i ciemniejsze, jednocześnie zachowuje dynamikę gry.

Palisander (Rosewood)

Popularne w lutnictwie drewno o dobrych właściwościech akustycznych. Jest bardzo twarde, o dużej gęstości i ciemnym kolorze w różnych odcieniach. Wykorzystywane do podstrunnic i mostkow a także do płyty tylnej i boków pudła rezonansowego gitar akustycznych i klasycznych. Brzmienie jest ciemniejsze ale dynamiczne. Podkreśla niskie częstotliwośći, zachowując czytelność w środkowym i wysokim paśmie.

Mahoń (Mahogany) 

Ciężkie drewno, podobnie jak palisander o ciemnym kolorze ale różnych odcieniach, lecz o mniejszej gęstości. Główne zastosowanie do wytwarzania szyjek, ale dobrze sprawdza się jako materiał na tył i boki pudła rezonansowego. Ma mniej basu niż palisander, równe ciemne brzmienie i długi sustain.

Sapele

afrykańskie drewno, bardzo przypominające mahoń i jego właściwości. Jest twardsze i większej gęstości ale ma nieco jaśniejsze brzmienie. Zastosowanie w budowie płyt tylnych i boków w gitarach akustycznych.

Ovangkol (Amazaque)

ciężkie afrykańskie drewno z ozdobną fakturą i dobrymi właściwościami akustycznymi. Charakteryzuje się pełnym soczystym brzmieniem z uwypukleniem niskich i wysokich częstotliwości. Stosowane do budowy pudła rezonansowego.

Bocote 

Drewno pochodzące z obszarów Ameryki Łacińskiej i Afryki. Jest bardzo ciężkie i gęste, właściwościami przypominające palisander. Ma bardzo ciekawą fakturę, przez co jest cenionym surowcem do eksluzywnych modeli gitar, bardzo dobrze prezentując sie na bokach i tylnej płycie.

Spalted Maple

Potoczna polska nazwa to "zgniły klon". Jest to drewno po procesie destrukcyjnym, spowodowanym głównie przez wpływ grzybów, jednocześnie zachowujące bardzo dobre właściwości akustyczne. Następstwem tego procesu jest bardzo ciekawa i oryginalna faktura, która znajduje zastosowanie w droższych i bardziej wyrafinowanych instrumentach.

ZAPIS
DO NEWSLETTERA

Wprowadź adres e-mail, by otrzymywać naświeższe informacje

POLITYKA PRYWATNOŚCI  | Copyright 2014 | Wszelkie prawa zastrzeżone 

O gitarach morrison